تفکیک وزارت صمت یعنی بازگشت به عقب

بازگشت
22 تیر 1396 - ساعت 17:21:37
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از هم را رویکردی ارتجاعی و بازگشت به عقب دانست و گفت: نباید به عنوان تولیدکننده از این موضوع حمایت کنیم.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، لطف اله سعیدی در جلسه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: روشن است که حجم فعالیت‌ها و ظرفیت کار در وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار بالا است. همچنین طی دوره‌ای که گذشت فرآیندها به خوبی تعریف نشدند و باید فرآیندها به صورتی تعریف شوند که این دو وزارتخانه را در کنار یکدیگر قرار ندهد.
وی افزود: تردید نکنیم در دولت توجه رئیس جمهوری به آن است که قیمت‌های مصرف کالاهای اساسی (مرغ، گوشت، لوازم خانگی و...) نزد مردم چه تغییری می‌کند و کمتر به آن فکر می‌کند که تولیدکننده چه مشکلات و تنگناهایی را تحمل می‌کند. اگر بازرگانی در کنار بخش تولید نباشد بدون شک تولید بیش از این قربانی خواهد داد.
سعیدی افزود: قرارگیری وزارت بازرگانی در کنار وزارت صنعت و معدن، باعث می شود وزیر این وزارتخانه از تولید حمایت بیشتری داشته باشد. در ایران طی ۵۰ سال گذشته بخش بازرگانی فربه شده و در حال حاضر نیز بیشترین امکانات در اختیار آن است.
به گفته وی، رویکرد دولت برای تفکیک دو وزارتخانه یادشده، رویکردی ارتجاعی و بازگشت به عقب است که ما به عنوان بخش تولید هرگز نباید از این رویکرد استقبال کنیم. موضع روز گذشته وزیر صنعت معدن و تجارت نسبت به این موضوع، موضعی اصولی است. باید روز این چالش بیشتر تامل کرد و رویکرد بازگشت به عقب را دولت را تقویت نکنیم.
منبع خبر : ماین نیوز