در مجمع چادرملو ۲۰۰ ریال سود سهام تقسیم شد

بازگشت
22 تیر 1396 - ساعت 17:17:43
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شركت معدني و صنعتي چادرملو (سهامي عام) صبح روز یکشنبه 18 تیر ماه با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی در سالن تلاش تهران برگزار شد.
به گزارش ماین نیوز، در این مجمع ابتدا محمود نوریان مدیرعامل شرکت با اشاره به نقش چادرملو در تأمین مواد اولیۀ صنایع فولاد با هدف پیشبرد اهداف اقتصادی و صنعتی کشور گفت: ایـن شـرکت در سال 1395 تـوانسته است بـا اتخاذ تدابیر مناسب و مرتفع ساختن مشکلات پیش روی، علاوه بر محقق ساختن پوشش 117 درصدی درآمد هر سهم، گامهای موثری در اجرای برنامه ها توسعه بخش شرکت بردارد.
وی با برشمردن برخی فعالیت های رو به رشد شرکت افزود: درسال 1395 نیز مطابق روال سالهای قبل، پروژه های مطالعاتی، تحقیقـاتی و پـژوهشی بـا هدف کـاهش مصـارف و هزینه ها، بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، استفاده از فناوری های جدید، انجام اصلاحات در خطوط تولید کماکان در دستورکار قرار گرفت. بطوریکه تنها در این سال بالغ بر 785 قلم، قطعات و لوازم مصرفی واحدهای تولیدی، در داخل کشور بومی سازی شد و تاکنون 10,195 قلم قطعات و لوازم یدکی، از منابع داخلی تأمین و جایگزین قطعات مشابه ساخت خارج شده است.
وی کاهش مداوم مصرف انرژی (برق، آب و گاز) در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو، نسبت به پیش بینی های انجام شده را از جمله اقدامات مثبت شرکت عنوان کرد و درخصوص طرح های به بهره برداری رسیده چادرملو گفت: در اردیبهشت پارسال بهره برداری از واحد بخار نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد آغاز شد و در حال حاضر با تمام ظرفیت (شامل 2 واحد گازی و 1 واحد بخار) در حال کار است و برق تولیدی را به مدار شبکه برق سراسری انتقال می دهد.
همچنین بهره برداری آزمایشی از کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو با ظرفیت 1 میلیون تن قابل ارتقاء تا 1 میلیون و 300 هزار تن با تولید اولین شمش فولاد در بهمن ماه آغاز شد.
مدیرعامل چادرملو همچنین طرحهای در دست تکمیل این شرکت را شامل: طـرح احداث کارخانۀ احیاء (آهن اسفنجی) با ظرفیت 1 میلیون و 550 هزار تن درسال و طرح تأمین آب از محل اجرای شبکه فاضلاب شهرستان اردکان با ظرفیت تصفیه 2.9 میلیون مترمکعب در سال عنوان کرد و از دستورکار قرار گرفتن 2 طرح جدید توسعه این شرکت خبر داد. این طرح ها شامل: طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت 4 میلیون تن و طرح احداث کارخانه نورد با ظرفیت 1.2 میلیون تن در سال می باشد.
وی با توجه به ذخیره باقیمانده معدن سنگ آهن چادرملو و ضرورت تامین منابع جدید سنگ آهن برای استمرار تولید کنسانتره در بلندمدت اظهار امیدواری کرد هرچه زودتر مجوز نهایی بهره برداری از پهنه معدنی D19 که دارای 100 میلیون تن ذخیره قابل برداشت است از سوی سازمان محیط زیست صادر شود.
نوریان از سرمایه گذاری شرکت چادرملو در شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه به میزان 65% با هدف تکمیل زنجیره تولید نام برد و افزود: بهره برداری از واحد نورد این شرکت با ظرفیت 500 هزار تن انواع میلگرد از اواخر سال گذشته آغاز شده است و ساخت واحد فولاد این مجموعه نیز با ظرفیت تولید 600 هزار تن شمش فولاد هم اکنون در حال اجراست.
وی مشارکت در طرح تأمین و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران را هم یکی از سرمایه گذاری های مهم و زیر بنای چادرملو عنوان کرد و گفت: در اجرایِ مصوبۀ مورخ 1392/5/12 هیات مدیره شرکت، مقرر شد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با خرید 20 درصد سهام شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس، جهت اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس به صنایع معدنی کشوراز جمله چادرملو، مشارکت کند که در حال حاضر میزان این مشارکت معادل 22.22 درصد است و امیدواریم با اجرای آن بخش زیادی از مشکل کمبود آب صنایع بزرگ واقع در مسیر این خط انتقال از بندرعباس تا یزد برطرف شود.
نوریان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد برنامه تولیدی شرکت گفت: در سال 1395 بالغ بر 10 میلیون و 5 هزار تن کنسـانتره سنگ آهن، 496 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و 3 میلیون و 720 هزار تن گندله تولید شده که فراتر از برنامه پیش بینی بوده است و مجموعه این عملکرد موجب کسب کردن رتبه دوم گروه اکتشاف، استخراج و بهره برداری معادن در سال 1395، از سوی سازمان مدیریت صنعتی شد.
در ادامه این مجمع گزارش بازرسان و حسابرسان قانونی شرکت ارائه شد و پس از پرسش و پاسخ سهامدارن، صورتهای مالی سال 95 به تصویب حاضران رسید. از دیگر تصمیمات جلسه یادشده تقسیم سود سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 1395، به ازای هر سهم 200 ریال بین سهامداران بود.
منبع خبر : ماین نیوز